logo

Bütün gün çocuklarınızla ilgilenecek vaktiniz olmadığında ya da sadece bir kaç günlüğüne yapacağınız seyahat nedeniyle çocuklarınıza zaman ayıramayacaksanız, benzer durumlarda en iyi çözüm evde çocuk bakıcı hizmetinden faydalanmaktır.

Ankara Bebek Bakıcısı arıyorsanız Ankara bebek bakım hizmeti ve Yatılı bebek bakıcısı için hemen iletişime geçin.

Bebek Bakım Hizmeti Verdiğimiz Bölgeler;

 • Çankaya Bebek Bakıcısı
 • Etimesgut Bebek Bakıcısı
 • Çayyolu Bebek Bakıcısı
 • Ümitköy Bebek Bakıcısı
 • Etimesgut Bebek Bakıcısı
 • Beysukent Bebek Bakıcısı
 • Bağlıca Bebek Bakıcısı

Çocuk Bakıcısının Görev ve Sorumlulukları Nedir?

Bir çocuk bakıcısı, ailenin belirlemiş olduğu saatlerde; çocuk ya da çocukların her türlü bakım, güvenlik ve ihtiyaçlarından sorumludur. Esasında annenin en iyi yardımcısı konumundadır. Çocuğun yaşına da bağlı olarak nasıl davranılması gerektiğini ve hangi koşullarda neler yapılması gerektiğini iyi bilmelidir.

Evde çocuk bakıcı hizmeti veren bakıcı kişiler, bu alanda eğitimli ve deneyimli kişiler olabileceği gibi, daha önce deneyimi olmamış kişiler de olabilir. Bu anlamda ailenin çocuğu için iyi bir bakıcı tercihi yapması gerekiyor. Bu nedenle de görüşme süreci önemlidir. Bakıcı adayını yakından tanımalı ve çocuğunuza gerçekten bakabileceği konusunda emin olmalısınız. Aileler için çoğu zaman çocuk bakıcısı bulma sürecinin en zorlu kısmını bu aşama oluşturmaktadır. Çünkü güvenebileceğiniz bir bakıcıyı seçebilmeniz hiç de kolay değildir.

Eğer sadece bir kaç günlük bakıcı arıyorsanız, bakıcı seçimi aşamasında çok fazla düşünmenize gerek olmayabilir. Fakat söz konusu bakıcılık ihtiyacınız uzun süreli ise daha dikkatli ve daha seçici olmanız gerekiyor.

YATILI ÇOCUK BAKICI

Yatılı çocuk bakıcı, çocuk bakıcılığını yatılı olarak yapan bir bakıcıdır. Bu da; çocuğunuza her an sahip çıkacak, kollayacak, onlarla zaman geçirecek ve her daim gözetimde bulunduracak bir bakıcının olması anlamına geliyor.

Yatılı Çocuk Bakıcısı Görev ve Sorumlulukları

Yatılık çocuk bakıcısı açısından görev ve sorumlulukları genel olarak ifade edersek, evinizdeki çocukların gün boyunca, gece ya da gündüz, bakımlarının yapılması ve ihtiyaçlarının giderilmesi olarak özetlenebilir.

Ancak esasında yatılık çocuk bakıcısı hizmeti, doğru bir bakıcı tercihi yapıldığında çocukların da yaşına bağlı olarak, çocukların da sevebileceği bir bakıcılarının olması anlamına gelir. Bu da bakıcı hizmetinin hem çocuklar açısından hem de ebeveynler açısından iyi bir tercih olması anlamına gelir.

Genel olarak aşağıdaki maddeleri, yatılı çocuk bakıcı tercihi etmenin faydaları olarak sıralayabiliriz;

 •  Sık sık evde olamayan aile büyükleri ve ebeveynler için çocukların gün boyunca güvende olduklarını bilir.
 •  Yaşları küçükse temel ihtiyaçlarının karşılanıyor olduğunu bilir.
 •  Gece, gündüz fark etmeden, tüm gün boyunca çocuğun güvenliği sağlanmış olur.
 •  Yaşına göre eğitici ve öğretici oyunlar oynayabilir, etkinlikler düzenleyebilir.
 •  Yabancı bir bakıcı ise, çocuklarınızın yabancı dil duyma ve pratiği önemli ölçüde gelişir.

Hemen Ara
Bilgi İstiyorum
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?