logo

Ev İşlerine Yardımcı Personel

Gündelikçi bayan temini için pek çok farklı ortam ve farklı nedenler bulunur. Gündelikçi kadınların temin edilmesi Temizlik Hizmetleri şirketi tarafından organize edilebilmektedir.

Gündelikçi bayan temini en az 2 bayan personel ile temin edilmektedir. Bu hizmetin talep edilme ortamları ve nedenleri değişiklik göstermektedir. Gündelikçi bayan temini talep edilen ilk ortam evlerdir. Evlerin temiz tutulması evde bulunan fertlerin yoğun günlük hayatları sebebi ile zorlaşmıştır. Akşam işin yorgunluğu üzerine ev temizliği yapmak ev sakinleri açısından külfetli bir iş olarak görülmektedir. Bu neden ile temizliğin yapılabilmesi için profesyonel temizlikçi kadınlar Temizlik Hizmetleri şirketi gibi temizlik piyasasında bulunan firmalarca temin edilebilmektedir. Bayanlar istek üzerine ev içerisinde genel ya da derinlemesine temizlik yapabilmektedir. İki farklı temizlik çeşidi için kullanılan malzemeler ve harcanan süre farklıdır.

Genel temizlik hizmeti evin görünen kısımlarında toz alma işlemi ile başlamaktadır. Toz alma işlemi evde yaşamakta olan fertlerin sağlığı bakımından önemli bir işlemdir. Düzenli toz alma işlemi yapılmadığı taktirde eşyaların üstünde bakteri ve mikroplar türemektedir.
Bu mikroorganizmalar insan sağlığını tehlikeye sokabilecek virüsler taşıyabilmektedir. Zararlı virüsler sebebi ile enfeksiyon kapma riski yüksektir. Toz alma işleminin bir diğer amacı ise evin dekorunun öne çıkmasıdır. Tozlu eşyalar evin dekorunun olduğundan daha soluk gözükmesine neden olmaktadır. Ayrıca toz alma işlemi evde bulunan teknolojik aletlerin uzun ömürlü olması bakımından önem arz etmektedir. Temizlik Hizmetleri firması tarafından gündelikçi bayan temini hizmetinde toz alma işlemi sırasında elektronik eşyalar öncelikle ılık su ile kimyasalların karıştırılması ile elde edilen homojen karışımlar ile silinmekte bu işlemin akabinde kuru toz bezleri ile kurulanmaktadır.

Genel ev temizliği hizmetinde gündelikçi kadınların yapmış olduğu bir başka temizlik ise yerlerin temizlenmesidir. Bu temizlik hizmeti Temizlik Hizmetleri şirketi bünyesinden temin edilen gündelikçi kadınlar tarafından paspas ile yapılmaktadır. Paspaslama işlemi zemin temizliğinin nitelikli olması amacıyla iki aşamada gerçekleştirilmektedir. İlk olarak zemin temizliği için üretilmiş kimyasallar ile nemlendirilen ıslak paspas ile yapılmaktadır. Genel olarak evlerde bulunan kaplama maddesi olan parkeler su sebebi ile birbirlerinden ayrılabilmektedir. Bu durumun ortadan kaldırması için işlemin ikinci aşaması olan kuru paspaslama yapılmaktadır.

Derinlemesine ev temizliği hizmetinde Gündelikci şirketi tarafından temin edilen gündelikçi kadınlar tarafından evin tüm ayrıntıları temizlenmektedir.
Bu ayrıntılar dolap içleri, ayakkabılıklar, buzdolaplarının içleri ve camlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Derinlemesine temizlik hizmeti genel temizliğe nazaran ayrıntılar içerdiğin için daha uzun süren bir işlemdir. Bu işlem sırasında daha fazla temizlik solüsyonu kullanıldığı için işlem sonrası evin havalandırılarak içerde bulunan havanın temizlenmesi gerekiyor. Bu işlem sırasında uygulanmakta olan buzdolabı ve dolap içlerinin temizlenmesinde dolapların içerisinde bulunan tüm materyaller çıkarılarak dolapların dip noktaları ve duvarlar temizlenmektedir. Temizlik Hizmetleri firması tarafından temin edilen gündelikçi kadınlar tarafından cam silme işlemi cam temizleme işlemi amacıyla üretilmiş kimyasallar ile yapılmaktadır.

Gündelikçi bayan talepleri ofisler tarafından da yapılmaktadır. Ofis temizliğinin düzenli olarak yapılması ofis çalışanlarının sağlığı bakımından önemli bir husustur. Ofis temizliği öncelikle toz alınma işlemi ile başlamaktadır. Temizlik Hizmetleri şirketi tarafından temin edilen gündelikçi kadınlar toz alma işlemi sırasında mikro fiber toz bezleri kullanmaktadır. Ofis temizliğinde akabinde yapılması gerekli olan işlem ise cam silmedir. Cam silme işlemi ofisin dışarıdan görüntüsünün güven sağlayıcı olması bakımından önemli bir unsudur. Gündelikçi kadınlar tarafından zemin temizliğinin yapılması ile ofis temizleme hizmeti son bulmaktadır. Temizlenen ortam kimyasal kokularından arındırılmak için havalandırılmalıdır

Previous

Comments are closed.
Hemen Ara
Bilgi İstiyorum
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?